Google Haritalara Kayıt

Google haritalara kayıt basit bir işlemdir ve  Google adwords reklam vermek kadar önemli bir katkı sağlar.  İşletme bilgilerinizin Google da doğru bir şekilde göründüğünden emin olmak mı istiyorsunuz? Öyleyse işletme bilgilerinizi çevrimiçi olarak sağlamanıza izin veren, ücretsiz bir hizmet olan Google Benim İşletmeme kayıt olmak isteyebilirsiniz. Bunun için bir Google hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Google hesabı oluşturmak için buraya gidin.

Google Haritalara Kayıt 2 Yolla Olur

1- İşletmeniz ile alakalı hak talebinde bulunmak

Bu yazımız da her iki yöntemi de ele alacağız. Başlangıç olarak işletmenizi Google da arayın. Bunu web sitenizin adını yada firmanızın adını yazarak yapabilirsiniz. Sonuçlar da çıkan harita konumlarından biri işletmeniz ile eşleşiyor ise “işletmenin sahibi siz misiniz” bağlantısının görünüp görünmediğini kontrol edin. Bağlantı görünüyorsa firma ile ilgili bir hak talebi yok demektir. Bu durum da bağlantıyı tıklayarak işletmeniz ile ilgili hak talebinde bulunabilirsiniz.2- Google adres ekleme

“İşletmenin sahibi siz misiniz” bağlantısını görmüyorsanız https://www.google.com/intl/tr_tr/business adresine giderek “HEMEN BAŞLAYIN” bağlantısını tıklayın ve Google hesabınıza giriş yapın. Bir Google hesabınız yoksa “HESAP OLUŞTUR” bağlantısını tıklayarak bir hesap oluşturun. Hesabınıza giriş yaptığınız da sizden işletmenizi aramanız istenecektir. Arama sonuçlarında firmanızı görüyorsanız üzerine tıklayın. Tüm bilgilerinizin tam olmaması sorun olmaz. Firma bilgilerinizi daha sonra güncelleyebilirsiniz. İşletmenizi görmüyorsanız yeni bir kayıt eklemeniz gerekir.

Yeni kayıt için doğru ve güncel bilgileri girdikten sonra firmanızı doğrulamanız istenecektir. Bu doğrulama Google’a işletme girişinizin doğruluğunu ve firma sahibi yani sizin tarafınızdan sağlandığını doğrular.

Doğrulama kodunuzu talep ettiğiniz zaman ile kodu alarak firmanızı doğruladığınız zaman arasında, işletme adınızı, adresinizi iş kategorinizi değiştirmemeniz çok önemlidir. Bu alanlarda değişiklik yaparsanız yeni bir kod talep etmeniz gerekir.

Bilgilerinizi tamamen güncelledikten sonra doğrulama işlemini başlatabilir yada daha sonra doğrula seçeneğini de seçebilirsiniz. Doğrulama posta yoluyla size gönderilen bir zarf içerisinde ki şifreyi hesabınızda ki ilgili alana girerek doğrula bağlantısını tıklamanız ile tamamlanır ve firmanız Google haritalarda gösterilmeye başlar.

Google haritalara ekleme işlemini yaparken tüm alanları tam olarak doldurmanız ve etiket kısmına önemli etiketleri eklemeniz gösterim sayınız için çok önemlidir.