Google Reklam Verme

Google reklamları, internet reklam tanıtım sistemi içerisinde en fazla bütçenin harcandığı platformdur. Google reklam verme konusunda 0532 359 40 18 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Google reklamları, 2000 senesinin Kasım ayında yayın hayatına başladı. 2020 yılı itibarı ile 2 milyondan fazla kullanıcı bu platformu kullanmaktadır.

Google Ads Nedir?

Google Ads reklamları ürün yada hizmetlerinizi hedef kitlenize göstermeye yarayan çok verimli bir online ve güvenilir reklam platformudur.

Google Ads Reklamı Verme

Google Ads reklam hesabınızı başlatmak için “ads.google.com” sitesine giriş yaparak “hemen başlayın” butonuna tıklayarak adımları takip edebilirsiniz.
Kaydınızı oluşturduktan sonra hesap kurulumunu bitirmek için pek çok adımı tamamlamanız gerekmektedir. Karşınıza çıkacak tüm bölümleri doldurarak, faturalandırma bölümünü de eksiksiz bir biçimde tamamlamanız gerekmektedir. Bütün adımları tamamladığınız da 1 tane kampanya oluşturmuş olacaksınız. Ödeme yönteminizi belirlerken ve fatura ayarlarınızı yaparken dikkat etmeniz gereken konulardan biri de ödemelerinizi otomatik mi yoksa manuel olarak mı yapacağınızı seçmektir. Eğer manuel ödeme seçeneğini ayarlarsanız reklam bütçeniz tükendiğinde manuel olarak ödeme yapbilirsiniz.

Google Ads Ne İşe Yarar?

Her firma sahibi yada bireysel reklam veren, ürünleri veya hizmetleriyle ilgili daha çok müşteri kazanabilmek, hizmetlerini daha geniş hedef kitlelere duyurabilmek, çok telefon araması almak veya marka bilinirliğini ve görünürlüğünü yükseltmek ister. Diğer yandan tüm bu süreci çok basit bir biçimde ölçümleyebilecek ve reklamlara ayırdığınız bütçenin harcanması neticesinde neler yapabileceğinizi net bir biçimde görebilirsiniz.

Özellikle de son dönemde tüm Dünya’nın ve ülkemizin mücadele ettiği Covid 19 salgını neticesinde devletlerin yapmış olduğu kısıtlamalar sebebiyle değişen yaşam şeklimiz sektörleri de çok derinden sarstı. Bir çok firma müşterilerine dijital ortamlardan ulaşmanın yöntemlerini aramaya başladı. Google reklamları da bu alanda en çok tercih edilen reklam platformu oldu.

Google Reklam Ücretleri

Google’a reklam vermenin maliyeti, sizin bütçenize, sektör rekabet durumuna ve beklentilerinize göre farklılıklar gösterir. Google reklam ücretleri konusunda sizi bütünüyle serbest bırakıyor. Her firmanın aylık karı binlerce lira olabileceği gibi yalnızca birkaç yüz lira da olabilir. Bu sebeple yalnızca Google arama ağı reklamlarına tıklayan kullanıcılar için fiyatlandırılırsınız. Reklamlarınız gösterilir ve tıklama almazsa size hiçbir biçimde maliyet yansımaz.

Ödemeleri mi Nasıl Yaparım?

Google reklam hesabınıza banka kartı ve kredi kartı ile kolaylıkla ödeme yapabilirsiniz. Manuel ödemede Google reklam hesabına tanımlamış olduğunuz kartınızla belirlediğiniz aralıklarla ve tutarda ödeme yapabilirsiniz. Otomatik ödemede ise, hesabınız Google tarafından otomatik şekilde borçlandırılır. Harcama bakiyeniz belirli bir limite geldiği zaman Google, otomatik şekilde ödemeyi almaktadır.

Reklamlarım Kaç Gün Yayınlanacak?

Yapacağınız her reklam kampanyası için günlük harcanacak bütçeyi kendiniz belirleyebilirsiniz. Google Ads hesabınıza 300 Lira bütçe yüklerseniz ve oluşturduğunuz kampanyanın günlük bütçesini 10 Lira olarak belirleyebilirsiniz. Reklamınızı istediğiniz günlerde duraklatarak istediğinizde tekrar aktif edebilirsiniz.

Google ads dünyanın en çok tercih edilen ve kullanılacak olan Google arama motoruna ait olan reklam tanıtım oluşturma ve yayınlama platformudur. Eğer Google ads reklamı vermeye karar verdiyseniz bizden destek almak için 0532 359 40 18 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Her ne kadar Google reklamlarınızı kendiniz yapabilecek olsanız da deneyim sahibi birisinden mutlaka destek almalısınız. Google reklamları, anahtar kelime seçimleri, teklif verme çeşitleri, reklam metinleriniz yazılması gibi pek çok detaylı ayar ile verimli hale gelebilmektedir.

Reklamlarınız için kurulum desteğimizi alarak sonrasında siz yayınlamaya devam edebilirsiniz.