Google Uyumlu Web Sitesi Hakkında Yazı

Google uyumlu web sitesi ne şekilde yapılmaktadır, siteye seo yapacak mısınız, sitemiz Googleile uyumlu olacak mı diye pek çok soru geliyor aklımıza. Google uyumlu olduğunda web sitesi adına avantajları nelerdir diye merak ediyorsunuzdur eminiz. Konuyu kolayca anlaşılır hale getirebilmek maksadıyla bilgilerimizi paylaşarak sizleri seo uyumluluğunun kurgusu ve uygulanması hakkında bilgilendirmek istiyoruz. Makalemizi okuduğunuzda, seo uyumlu web sitesi nedir konusuna vakıf olacaksınız. Konumuzu anlatmaya başlayalım.

SEO Nedir Ve Nasıl Yapılmalıdır?

Arama motoru optimizasyonu yani İngilizce isminden kısaltılmış haliyle search engine optimization; web sitelerini aratarak bulduğumuz güncel arama motorlarının botlarına  şirin görünmek, sevimli görünmekle kalmayıp bu işin otoritesi gibi durmak maksadıyla yapılan web sitesini uygun biçimdeki tekniklerle şekillendirmek, yoğurmak diyebiliriz.

Site Dışı Seo Yaparken Site İçi Seoyu Sakın İhmal Etmeyin

Bizim siteleri yaparken kullandığımız öncelikli yapı iç seo dediğimiz site içi optimizasyon yapısını kurgulayarak web sayfalarını mantık çerçevesinde birbirleriyle bağlamak, sadece bağlamakla kalmayıp arama motorlarına sitemizin erişilen sayfasının hangi bilgileri içerdiğini, insanlara hangi maksatla hitap ettiğini belirtmek, tanıtmaktır. Seo uyumlu web sitesi kurgusunda uygulanan bu tekniğe iç seo; yani web sitesi içerisinde yapılandırılmış arama motoru optimizasyonu uyumluluğu diyebiliriz. Arama motorlarına ait olan örümcekler; diğer adı ile arama motoru botu, web sayfanıza ulaştığında belli başlı yollar izleyerek sitenizi indeksleyerek kayıt altına alır ve sitenizin ilişkilendirilmiş kategorilerde bulunmalarını sağlarlar. Biz web sitelerini sizlere ulaştırırken bu yapıyı kurguluyarak uyguluyor, web sitenizi iç seo kurallarına uyumlu şekilde teslim ediyoruz. Web sayfası güncel kod yapısıyla düzgün biçimde, Google’a uyumlu kodlanmışsa, arama motoru botları siteye geldiklerinde yabancılık çekmeden alıştıkları sistem dahilinde sayfalarınızı kolayca kayıt altına alacaklardır. Kendisini Google botlarına doğru anahtar kelime ve kaliteli organize edilmiş etiketlerle tanıtabilen web siteniz, iyi puanlar alarak sıralamada ilerilere fevkalade kolay adımlarla yükselecektir.

Google uyumlu web sitesi Özellikleri

Ayrıca, bu işin dış seo dediğimiz kolu ve yöntemi yeralmaktadır ki, değişik bir uzmanlık alanı gerektirir. Dış seo çalışmalarında uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılması gereken uygulama biçimidir. Ancak ülkemizde web sayfası yapan birtakım firmalar, “web sitenize bedava SEO yapıyoruz hatta bu işin en iyisini biz yapıyoruz” diyerek size ahkam kesebilirler. Bu söylem bize gerçekçi gelmiyor. Bu sebeple dış seo ile ilgili ahkam kesmeyeceğiz.

Seo ile ilgili uzman kişilerden mutlaka destek alınız

Artık dış SEO hakkında sizlere ahkam kesmeyi planlıyoruz. Çok yakında web sitemize yapacağımız güncellemeyle ekleyeceğimiz SEO ürünlerimizden faydalanabilecek, bizlerden SEO hizmeti alarak Google uyumlu web sitenizle üst sıralara yerleşebileceksiniz. Seo açısından gerekli kriterleri barındıran web sitesine kavuşmak maksadıyla şirketimize danışmanızda yarar var. SEO uyumlu web sitesi sahibi olarak Google aramalarında yüksek sıralara yerleşmeye hazır mısınız?