Google uyumlu web sitesi nedir

Web siteniz güncel Google kurallarına uyumlu olacak mı diye pek çok soru geliyor müşterilerimizden. Seo uyumlu olduğunda web sitesi adına avantajlı yanları nelerdir diye merak ediyorsunuzdur. Konuyu kolayca anlaşılır hale getirebilmek amacıyla bilgilerimizi paylaşarak sizleri seo ile ilgili bilgilendirmek istiyoruz. yazımızı okuduğunuz da, seo uyumlu web sitesi konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

SEO Çalışması Nedir?

Arama motoru optimizasyonu yani İngilizce isminden kısaltılmış haliyle SEO (search engine optimization); web sitelerini aratarak bulduğumuz güncel arama motorlarının botlarına, sevimli görünmekle kalmayıp bu işin otoritesi gibi durmak amacıyla yapılan siteyi uygun biçimde ki yöntemlerle şekillendirmek diyebiliriz.

Web siteniz de Google’ın beklediği iç seo kriterlerine özen gösterin.

Bizim web sitelerini yaparken kullandığımız öncelikli yapı iç seo dediğimiz site içi optimizasyon yapısını kurgulayarak mantık kapsamında birbirleriyla bağlamak, yalnızca bağlamakla kalmayıp arama motorlarına web sitemizin erişilen sayfasının hangi bilgileri içerdiğini, insanlara hangi amaçla hitap ettiğini belirtmek, tanıtmaktır. Seo uyumlu web sitesi kurgusunda uygulanmakta olan bu tekniğe iç seo; yani site içinde yapılandırılmış arama motoru optimizasyonu uyumluluğu diyebiliriz. Bulmaya çalışma motorlarına ait örümcekler; diğer adı ile arama motoru botu, web sitesine ulaştığında belli başlı yollar izleyerek sitenizi indeksleyerek kayıt altına alır ve sitenizin ilişkilendirilmiş kategorilerde bulunmalarını sağlarlar. Biz siteleri sizlere ulaştırırken bu yapıyı kurguluyarak uyguluyor, internet sitenizi iç seo kurallarına uyumlu şekilde teslim ediyoruz. Web sayfası güncel kod yapısıyla düzgün şekilde, Google’a uyumlu kodlanmışsa, bulmaya çalışma motoru botları bu siteye geldiklerinde yabancılık çekmeden alıştıkları sistem dahilinde sayfalarınızı kolayca kayıt altına alacaklardır. Kendini Google botlarına doğru anahtar kelime ve kaliteli organize edilmiş etiketlerle tanıtabilen web siteniz, iyi puanlar alarak sıralamada ilerilere fevkalade kolay adımlarla yükselecektir.

Seo uyumlu web sitesi nedir

Diğer yandan, bu işin dış seo dediğimiz kolu ve yöntemi bulunur ki, ayrı bir uzmanlık alanı gerektirir. Dış seo çalışmalarında uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılması gereken uygulama şeklidir. Ama ülkemizde web sayfası yapmakta olan birtakım firmalar, “web sitenize bedava SEO yapıyoruz hatta bu işin en iyisini biz yapıyoruz” diyerek size ahkam kesebilirler. Bu söylem bize gerçekçi gelmiyor. Bu sebeple dış seo hakkında ahkam kesmeyeceğiz.

Dış seo ile ilgili beraberinde uzmanlaşmış kişilerin danışmanlığı yönünde hizmet alarak hareket edin.

Bundan sonra dış SEO hakkında size ahkam kesmeyi planlıyoruz. Çok yakında web sitemize yapacağımız güncellemeyle ekleyeceğimiz SEO ürünlerimizden faydalanabilecek, bizlerden SEO hizmeti alarak Google uyumlu web sitenizle üst sıralara yerleşebileceksiniz. Seo açısından gereken kriterleri barındıran internet sitesine kavuşmak maksadı ile şirketimize danışmanızda yarar var. SEO uyumlu web sitesi sahibi olarak google aramalarında yüksek sıralara yerleşmeye hazır mısınız?