Web sitesi ve Google Reklamları

Web sitesi olan her firma arama motorlarında üst sıralarda çıkmak ister. Bunun iki yolundan biri arama motoru optimizasyonu, ikincisi de Google adwords reklamı vermektir. Bunun nedeni bu siteye daha çok ziyaretçi çekmek ve önemli bir site olmaktır. Çünkü daima arama motorlarında ilk sayfadaki hatta ilk satırdaki arama sonuçları tercih edilmektedir.

Uygun bir içerik ve görselle beraber yapılan iç SEO çalışması sitenizi olumlu yönde etkileyecek ve sizi zirveye taşıyacaktır. Sitenizin üst sıralarda olmasını istiyorsanız siteniz için SEO (Search Engine Optimization) çalışmaları yapmanız gereklidir.

İlk öncelikli olarak siteniz için anahtar kelimeler oluşturmalısınız. Bu anahtar kelimelerin domain içerisinde de olması Seo bakımından çok önemlidir. Domaininizin çok karışık olmaması gerekmektedir. Sitenizin üst sıralara çıkması için backlinkte çok önemlidir. Değişik sitelerin blog yazılarına kendi sitenizin kapsamı ile yorum yapmanız sizlere ziyaretçi açısından yararlı olacaktır. Sitenizde size özgü dökümanlar, içerikler, makalelerin yer alması gerekir. Alıntı olan yazıları sitenizde yer vermekten kaçınmalısınız. Site içindeki resimler de seo açısından önemlidir. Resimlerinizin Google algılayabileceği biçimde olaması, alt etiketinin bulunması sizlere yararlı olacaktır.