Web Sitesi yaptırmak ön hazırlık

Web sitesi yaptırmak istiyorum diyorsanız, sizin için zorlu bir süreç başlıyor diyebiliriz. Bu kararı almanızda muhtemelen işletmenizin interaktif kimlik kazanmasının önemli olduğunu düşünmeniz yüksek yapılmıştır.

Bu yolda size destek olacak, işinizi kolaylaştıracak web ajansları içinde önemli bir yere sahip olan Net Ajans desteğini alabilirsiniz. Web ajansları arasında sizlere gelen teklifleri en iyi biçim de değerlendirerek hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştıracak adımlar atabilirsiniz. Unutmayın ilk adımı siz atacaksınız, devamını seçtiğiniz web ajansı getirecek.

İnternetin sağlamış olduğu avantajlardan yararlanmak ve iyi bir web sitesi sahibi olmayı istiyorsanız, ne istediğinizi ve hedeflerinizi net bir biçim de belirlemeniz gereklidir. Web ajansıyla görüşmeden önce hangi amaçla web sitesi yaptırmak istediğinizi, sitenizde satış yerine getirmek istiyorsanız ürünlerin yada sattığınız ürünlerin reklamını yapacaksanız bunların fotoğraflarını çektirmelisiniz. Müşteri merkezli düşünerek kullanıcıların ilgisini çekecek firmanızı, sizi anlatan bir makale hazırlayın. İnternet siteniz hazırlandıktan sonra sonuç için aceleci davranmayın. İnternette yer edinebilmek için biraz zamana ihtiyacınız olacak. Daha geniş kitlelere ulaşmanız içerisinde web sitenizin mobil uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz.

Web sitesi yaptırmak isteyenler ne şekilde karar vermeli?

Web sitesi yaptırmak isteyenler araştırmalarını iyi yapmalı, doğru kriterlerle web ajansını seçmelidir. Hedeflerinize ulaşmak için ilk adımınız bu olmalı.

  • Web sitesi tasarımı işinize ve kurumunuza değer katmalı
  • Tasarımda müşteri profiliniz en iyi şekilde analiz edilmeli ve müşteri ihtiyaçları göz önüne alınmalı
  • Tasarımda işinize fazla katkısı olmayacak, aksine maddi külfet getirecek fonksiyonlar önerilmemeli
  • Web tasarımı SEO alt yapısına uygun şekilde hazırlanmalı
  • Siteniz kolay ulaşılabilir olmalı
  • Hızlı bir şekilde isteklerinize dönüş yapılmalı
  • Web ajansı ödeme kolaylığı sağlamalı, işinin ehli olup, uzman tasarımlarla sizlere yardımcı olmalı

Bu kriterleri web sitesi yaptırmak isteyenler iyi değerlendirmeli, ajansın daha evvel ki referansları ile ilgili bilgi edinerek incelemeli. Bu araştırmanızda müşteri memnuniyetleri ile ilgili da bilgi sahibi olmalısınız.

Net Ajans olarak bu piyasa da sektör de uzman ekibimizle birlikte işinize ve müşterinize değer katacak çalışmalar yapmaktayız. Tasarımlarımız size özel olup, özgün ve yaratıcı çalışmalarımızla web sitenizi hazırlıyoruz. Diğer yandan zamanımız da hızlı bir şekilde yaygınlaşan mobil cihaz kullanımı sebebi ile web tasarımlarını alt yapısı mobil görüntülemeye uygun biçim de hazırlıyoruz. Bulmaya çalışma motoru optimizasyonu sayesinde web sitenizle tüm dünyaya ulaşmanızı sağlıyoruz. Müşterilerinizle ilişkilerinizi sağlam temeller üzerine kurmanızı kazandıracak alt yapıyı hazırlıyoruz.

Uygun fiyatla web sitesi yaptırmak isteyenler

Web sitesi hazırlayan ajanslar arasındaki ücret farklılıkları bu yola girenlerin hemen dikkati çekecektir. Tasarım aynı olsa da, web sitesi özellikleri aynı olsa da, aradaki fiyat farkı büyük olabilir. Uygun fiyata web sitesi yaptırmak sizin de hedefiniz olabilir. Ancak bu yolda ilerlerken bir çöp site sahibi olmayın. Uzman destek alabileceğiniz, hizmetlerine güvenebileceğiniz web ajansları ile yola çıkmaya itina gösterin.

Web sitesi yaptırmak istediğiniz ajansların daha evvelki referanslarını inceleyerek işe başlayın. Referans işletmelerin sitelerini ziyaret edin. Bunları inceleyin ve siteleri seçeceğiniz ajansın yaptığından emin olun. Sitelerin sayfalarını dolaşarak hızını test edin. Bu sizin web siteniz içinde ayna olacaktır. Bunun nedeni web tasarım işletmelerinin hazırladıkları siteleri aynı sunucuda barındırmasıdır. Böylece kendi web sitenizin de hızını görmüş olacaksınız.

Web sitesi yaptırmak isteyenler için geçecek zorlu süreci devamlı beraber aşmaya çalıştık. Bu yolda yanınızda tecrübeli, işini hakkıyla yapan, müşteri merkezli bir tasarım işletmesi ile ilerlemek istiyorsanız Ankara Web Tasarım Net ajans ile yola devam edebilirsiniz.