Web tasarım SEO

Web Tasarım seo ilişkisine açıklık getirmeye çalıştığımız bir yazımız. Bir çok işlemin bir birine bağlantısı ile olmuş olan, sadece backlink almak manasına gelmeyen ve şimdilik daha yükselişin belirgin ve net formülü bulunamamış. olan SEO işlemlerinin ilk ve en önemli adımı; şüphesiz web sitenizin kullanıyor olduğu web tasarımdır. Google tarafından yayınlanan ve web site sahiplerinin beğenisine sunulan SEO ipuçlarını içeren e-kitapları incelediğimizde. devamlı olarak “kullanıcı için site tasarlama” teriminin kullanıldığını fark ederiz.

Demek oluyor ki; Google, üst sıralara taşıyacağı internet sitesinin sırf arama motoru için tasarlanmış olmasını ve anahtar kelimelere boğulup kullanıcıyı sıkmasını istemiyor. Aksine, kullanıcı dostu ara yüze sahip sitelere daha çok değer veriyor. Zaten spam ile mücadele etmek için bundan farklı bir çözüm yolu da düşünülemezdi, değil mi?

Web Tasarım seo da Kodlamanın Önemi

Web tasarım SEO ile uyumlu olmasında ana amaç, yeni web ve HTML teknolojilerine uyumlu bir biçim de kod yapısının inşa edilmesidir. W3C ve CSS3 uyumlu sitelerin rakiplerinden bir adım daha öne geçtiğini henüz görememiş olsak da. stabil bir kod yapısının Google botları tarafından çok daha bir biçim de taranacağı ile ilgili tüm herkes aynı düşüncede.

Literatüre “SEO uyumlu web sitesi” teriminin girişi de, SEO ve kodlama yapısının bir bütünü teşkil edişinden dolayıdır. Birbirini tamamlayan iki önemli öge olarak da niteleyebileceğimiz bu etkenlerin verimli bir şekilde kurulması, özgün ve kaliteli içerikle de perçinlendiği. Zaman söz konusu web sitesinin bulmaya çalışma motoru sıralamasında üst sıralara yükselmemesi için hiçbir sebep kalmamış olur.