Web Tasarım Trendleri

Web Tasarım Trendleri Web sitelerinde kullanılan teknolojiler ve tasarım stilleri her sene değişiklik göstermektedir. İşte web piyasasında her sene değişiklik gösteren bütün bu değişik tasarım akımlarına web tasarım trendi adı verilmektedir.

Web tasarımla ilgilenen bütün herkes şimdiden “2019’un web tasarım trendleri neler?” diye merak ediyor. Ne şekilde ki moda, kıyafetler, saç stilleri hatta evlerde kullanılan mobilyalar bile trendler yönünde günden güne değişime uğruyorsa web tasarım sektöründe de tasarım trendleri sürekli değişebiliyor. Üstelik marka değerini yansıtmadaki en etkin araç olan web sitesi tasarımlarının dönemin trendlerine uygun olması, amaç kitlenizin ilgisini çekebilmek ve ürün/hizmetlerinizin satışının da sağlanması açısından çok büyük bir önem taşıyor.

Net Ajans web tasarım ajansı olarak 2019’un web tasarım trendlerini ele aldığımız bu yazıda aynı zamanda web tasarımın geleceği ve trendlerini takip edebilmeniz için önerilere de yer verdik.

Web Tasarım Trendleri 2019

2019’un web tasarım trendleri daha göz alıcı, dikkat çekici ve etkin tipografik özellikler gibi bazı maddeleri içeriyor.

  • Artan mobil kullanımla beraber geliştirilen mobil kullanıma uygun içerikler
  • Siteyi daha keyifli hale getirmiş olan ilüstrasyonların bol miktarda kullanımı
  • Stok resimler yerine bu siteye özel olarak çekilmiş fotoğrafların kullanılmaya başlanması
  • Sitede 3 boyutlu bir algı yaratan Parallax kullanımı
  • Fontların ilk bakışta göz dolduracak biçim de dağınık olarak kullanılması
  • Animasyonlarla kullanıcının dikkatinin çekilmesi
  • Geometrik şekillere hareket katılması
  • Cesur ve karakteristik koyu renklerin kullanılması

2019’u web tasarımda etkin tipografik trendlerinin gelişeceği ve hazır web tasarımların sonunun geldiği yıl olarak görebiliriz.

Web Tasarım Trendlerini Takip Etmek

Yaşam her an değişiyor. Günden güne çevremizdeki her şey hem kapsamı aynı zamanda görünümü itibarı ile bu değişime uyum gösteriyor. Çağa uyum sağlayamayan oluşumlar ise zaman içerisinde yok olup gitmeye surat tutuyor. Çünkü bir web sitesinin ziyaretçileri içerikten de evvel web sitesinin genel görünümü ile karşılanıyor. Site içerisinde günün getirdiği kullanım alışkanlıklarıyla rahatça hareket edebilen ve kendini rahat hisseden kullanıcıların ise sitede kalma süreleri uzarken, siteden ayrılırken ki memnuniyetleri de artıyor.

Web tasarımda trendleri takip etmek değişime ayak uydurmak ve çağı yakalamak demektir. Bu sebeple günün trendlerine uzak bir web tasarım çalışmasının başarılı olma olasılığı yoktur.

İstanbul web tasarım ajansı olarak web tasarım yapmakta olan herkesin tasarım trendlerini yakından takip etmesi gerektiğini belirtmekle birlikte bu manada uzman destek almanın önemini de vurgulamakta fayda görüyoruz.