Web tasarım yaptırmak

Web tasarım yaptırmak isteyen işletmeler Google ve diğer arama motorlarında web tasarım yaptırmak istiyorum anahtar kelimesiyle bir çok defa arama yaparlar. Çıkan onlarca sonuç içerisinden web tasarım firmalarının sitelerini ziyaret ederler. Fakat genellikle site yaptıracak işletmeler aradığı hizmeti bulamazlar. Çünkü her firma en iyi, en ucuz kendisinin olduğunu söyler. Bu çoğu zaman içerisinden çıkılamaz bir hal alır.

Bu makalemizde sizlere bir firma ile çalışmaya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken konular ile ilgili çeşitli bilgiler vereceğiz. Bu bilgiler doğrultusunda hareket ettiğinizde size en uygun web tasarım firmasını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Web Tasarımı Yaptırmak İstiyorum Ama

Hizmet sektörü başta olacak şekilde her tüketici birlikte çalışacağı firmanın yanı en başında olmasını ister. Çünkü yanı başındaki şirket güvenilirdir. İstenildiği zaman firmanın yanına gidebilir, çayı kahvesi içilir. Bir sorun yaşadığında direk firma ile sima yüze görüşülebilir. Ancak çoğunlukla web tasarım firmalarının ofisleri belirli yerlerde olduğu için yakınlarda bulmak mümkün değildir.

Esasında bakarsanız hizmet alacağınız firmanın yanınız da olmasının sizlere sunmuş olduğu pek avantaj yoktur. Hatta dezavantajı var denilebilir. Misal vermek gerekirse, web sitesi yapan firmaların ayakta durabilmesi için belirli sayılarda iş alması gerekir. Belirli ilçelerde ki firmalar istedikleri sayıda iş alımına ulaşırken, belki sizin yanı başınızdaki firma çok az sayıda iş alıyordur.

Uygun Fiyata Web tasarım Yaptırmak

Bir çok sektörde olduğu gibi bu sektörde de fiyatlar değişiklik gösterir. Üstelik aynı tasarımı, aynı özelliklere sahip sitelerinin araların da bile dudak uçuklatacak kadar fiyat farkları görülebilir. Her şirket uygun fiyata web tasarım yaptırmak ister. Fakat kimi zaman uygun fiyatlara yapılan web sitelerini adeta çöp site olarak nitelendirmek yanlış olmaz. Peki uygun fiyatlara web sitesi yaptırmak istiyorum diyen bir firma hizmet alacağı firmayı nasıl seçmelisiniz?

Referansları Mutlaka İnceleyin!

ilk yapacağınız şey firmanın referanslarını incelemek olsun. Referanslar sayfasındaki logolara tıklayın. Logoya tıkladıktan sonra açılan sitelerin en altında web tasarım şirketinin logosu yer alıyor ise bu web sitesini o şirket yapmıştır. Fakat başka bir firmaların logoları var ise o şirketten uzaklaşın. Çünkü bu şirket haksız kar sağlıyordur.

Her şirketin yüzlerce referansı olması şart değil. Önemli olan doğru yolda ilerlemek. Daha işin başında şirket sizi aldatmaya çalışıyor ise o firmadan uzak durmak gerekir.

Referanslarda ki Siteleri O firmanın Yaptığına Dair Bir Logo Yada Link Arayın

Referanslarda bulunan siteleri açtıktan sonra sitedeki sayfalar içinde dolaşın. Sitenin hızını test edin. Eğer sayfa yükleme hızları çok yavaş ise sizin siteniz de yavaş çalışacaktır. Çünkü web tasarım firmaları tüm siteleri aynı sunucuda barındırır.